KURUMSAL KİMLİK ÇALIŞMASI

Kurumsal tasarım    Marka bütünlüğünün görsel bir simge altında toplanması, vizyonu, yapısı ve duruşuyla markayı temsil eden grafiksel tasarımların birbiriyle olan tutarlılığına kurumsal kimlik olarak adlandırabiliriz.

    Logo (amblem) tasarımı ve kullanılan tüm tasarım etkenlerinin tek bir çatı altında bir bütün içinde olması, kalıplaştırılarak standart halde olması ve her yerde aynı şekilde kullanılması markaya bir duruş sağlayarak özneleştirmek tedir ve markaya kimlik verir.

Kurumsal tasarımın artıları;

  • Kurumsal hizmetlerMarkanızın hafızalarda kalıcılığını koruyarak ilk akla gelen isimlerden olmanızı sağlayacaktır.
  • Markanız, görsel kullanım alanları ve bazı kullanım araçlarıyla yer ederek size müşteri potansiyeli sağlar.
  • Dinamik ve yenilikçi yapısı, kararlı ve güçlü duruşuyla, Marka, Ürün ve hizmetlerinizin kalitesini ispatlar.
  • Ürün ve hizmetlerin doğası ve sektörsel konumlarını ilk görüşte iletir.
  • İlk görüşte sizi diğer rakiplerinizden ayrılmanıza yardımcı olur.
  • Gelişen ve değişen dünya pazarı gereği bazı dönemlerde yenilenmeye gereği oluşturur.
  • Fark edilmeniz için en etkili yol olarak görsel imajınızı ciddiye almanızı sağlar.

Kurumsal kimliğin önemi;

Kurumsal kimlik    Sahip olduğunuz firma logo tasarımınız ve görsel ifadeleriniz çeşitli etken ve kullanım alanlarıyla göz önünde olması firmanın bu etkenlerle bütünleşmesi ve sizi bu küçük ama etki bırakıcı ince noktalarla sürekli akılda kalıcı hale getirmesi amacını hedeflemektedir.

    Size özgü bir amblem, renk veya sizi ifade edecek herhangi bir ifade yoksa, bir kartvizit baskısını dahi önemsiz ve basit bir duruma indirgemiş olursunuz. Kurumsal olarak size ait logo, amblem size özgü bir renk, sizi ifade eden bir simge matematiksel ve kalıpsal olarak kalıcı hale getirilmeli ve duruşuyla size ciddi bir değer kazandırmalıdır.

     Kurumsal Kimliğiniz, kartvizitinizde, faturalarınıza, yapmış olduğunuz yazışmalardan kullandığınız zarfa kadar bir çok alanda ciddi bir etken oluşturup bir çok ögeyi kapsamaktadır.

Talep Formu Oluştur